Motivasyon Çalışmaları

Kodla(Ma)nisa Projesinin yaygınlaşması amacıyla öğretmen ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

motivasyon

Eğitmen Eğitimleri Düzenlendi.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine giren, 17 ilçede (10 merkezde) toplam 297 öğretmene Temel Kodlama Becerileri (Algoritma, Code.org ve Scratch) konusunda eğitmen eğitimleri düzenlenmiştir.

Sertifika Törenleri Düzenlendi.

Öğrencilerimizin ilgi alakalarını her daim yüksek tutmaya gayret ettik. Okullardaki çalışmalarda code.org hesaplarını her bitirdiklerinde sertifika törenleri düzenlendi.

sertifika
hediyekupa

Başarılı Öğrenciler Çeşitli Ödüllerle Ödüllendirildi.

Öğretmen arkadaşlarımız code.org ta aşama bitirenlere küçük hediyeler planladılar. İlçe çapında yapılan raporlamalar sonucu dereceye giren öğrencilerimiz kaymakamdan, ilçe milli eğitim müdüründen çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.

Teknolojik Geziler Planlandı.

İlçelerimizden başarılı öğrencilerimize teknolojik geziler planlandı. Öğrencilerimiz robot ile üretim yapan fabrikaları gezerek sanayide robotların nasıl kullanıldığını yerinde gördüler. Gezi sonunda atölyelerinde bu robotların prototiplerini oluşturan öğrencilerimiz vardı.

vestelgezi

Her Yıl Kodla(Ma)nisa Festivalleri Düzenlendi.

Her yıl yıl sonunda yapılan kodlamanisa festivalleri ile ilçelerimizdeki öğrencilerimizi festivale getirdik. Orada çeşitli eğlenceli etkinlikler planladık. Katılan öğrencilerimizin tamamına çeşitli ödüller verdik.

festival
ilçeziyaretleri

Şube Müdürlerimiz İlçelerindeki Okullara Ziyaretlerde Bulundu.

İlçe milli eğitim şube müdürlerimiz ilçelerindeki okulları planlama dahilinde ziyaretlerde bulundu. Ziyaretler denetlemeden öte öğretmen arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını yerinde görüp karşılamak içindi. Ayrıca okul idareleri de bu ziyaretler sonucu motive olarak projemizin okulda daha aktif çalışmasını sağlamaktadır.

Git Yerinde Gör Ziyaretleri Yapıldı.

2015 yılından bu yana her dönem 17 ilçeye Git Yerinde Gör Ziyaretleri planlanmış ve Proje koordinatörümüz il milli eğitim şube müdürümüz Bayram IŞIK başkanlığında il proje ekibi olarak her ilçeden 3 okul ve atölye ziyaretlerinde bulunulmuştur. Ziyaretler sırasında okullarımızda yaşanan problemler giderilmeye çalışılmış, iyi örnekler de paylaşılmıştır. Bu sayede öğretmen arkadaşlarımızın motivasyonu artmıştır.

gityerindegor