Eğitici Eğitimleri

Öğretmenlerimizin motivasyonunu arttırmak, uygulama farklılıklarının önüne geçmek, konu hakkındaki eksik bilgileri gidermek, gelişen teknoloji ve araçları takip edip bu gelişmeleri öğrencilerine aktarabilmek amacıyla Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında her yıl Paylaşım ve Öğrenme Toplantıları düzenlenmektedir.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine giren, 17 ilçede (10 merkezde) toplam 297 öğretmene Temel Kodlama Becerileri (Algoritma, Code.org ve Scratch) konusunda eğitmen eğitimleri düzenlendi.

Atölyelerde görev almak isteyen ve merak duyan istekli öğretmenlere çeşitli zamanlarda ileri düzey kodlama, robotik, mobil uygulama geliştirme, 3 Boyutlu tasarım, WEB 2.0 araçları, STEM ve Maker yaklaşımı konularında eğitimler düzenlendi. Şimdiye kadar yaklaşık 180 öğretmen bu eğitimlerden faydalandı.

Bu eğitimler için yerel imkanlar dahilinde, Bazı eğitimler için şehir dışından uzmanlar, gönüllü Akademisyenler davet edilmiş, bazı konularda da öğretmenler birbirlerini eğiterek, tam bir yardımlaşma ve paylaşma örneği yaşanmıştır.

Koordinasyon Toplantıları

Projemizin birlik ve beraberlik içinde yürütülmesini sağlamak amacıyla, Manisa Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, İl ve İlçe Proje ekiplerimizin katılımları ile koordinasyon toplantıları düzenlenmiştir.

Geziler

İlçelerimizden başarılı öğrencilerimize teknolojik geziler düzenlendi. Öğrencilerimiz, robot ile üretim yapan fabrikaları gezerek sanayide robotların nasıl kullanıldığını yerinde gördüler.

ilçeziyaretleri

İlçe Ziyaretleri

İlçe Atölyeleri zaman zaman Valimiz Sayın Ahmet Deniz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Dikici tarafından ziyaret edilmektedir.

İlçelerde yapılan çalışmaları yakından görmek, ilçede görev yapan öğretmenler ile iletişimi güçlendirmek için il ekibi tarafından ilçe ziyaretleri ve atölye ziyaretleri yapılmıştır.

Katılım Sağlanan Ulusal Etkinlikler

İl ekibimiz Milli Eğitim Bakanlığı bazı dernek ve üniversiteler tarafından yapılan bazı etkinliklerden davet almış ve bu etkinliklerde yapılan sunumlar büyük beğeni kazanmıştır.