Kodla(Ma)nisa Projesi Kapsamında Teknofest 2019’a Gezi Düzenlendi.

Vali Ahmet Deniz’in himayesinde yürütülen Kodla(Ma)nisa projesinde görevli, 90 kişilik öğretmen ve öğrenci grubu 19-20 Eylül 2019 tarihlerinde, İstanbul’da düzenlenen Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katıldı.

81 ilden 2500 projenin yarıştığı Teknofest Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivalinde, ilimizden Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında 14 proje finalist olmaya hak kazandı.

 

1.720.000 kişilik ziyaretçi sayısıyla “Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” rakip diğer festivallere fark atarak dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ünvanına sahip oldu.

Kodla(Ma)nisa ailesi olarak 16 ilçemizde öğrenim gören başarılı öğrencilerden oluşan toplam 90 kişilik (27 öğretmen 63 öğrenci) ekip ile Teknofest 2019’a gezi düzenlendi. Ekibimiz 2 gün boyunca havacılık, uzay ve teknoloji alanlarındaki gelişmeleri gözlemledi, yarışmaları izledi, çeşitli etkinliklere katıldılar. Sultan Ahmet Meydanını gezip Boğaz turu yaparak kadim şehir İstanbul’un güzelliklerini de gören ekibimiz, 1 gecelik konaklamanın ardından gezinin 2.gününde Manisa’dan Teknofest’te finalist olarak yarışan 14 proje ekibimizle bir araya gelip, onlara başarılar diledi.

Manisa Valimiz Sayın Ahmet DENİZ bizi Tekofest’de yalnız bırakmadı, İstanbul’a kadar teşrif ederek Teknofest’de finale kalan ekipleri ziyaret ederek başarılar diledi. Kendisine minnettarız…

İlimizden finale kalan öğrenci ve öğretmenleri ziyaret eden Vali Ahmet Deniz “Teknofest, Dünyanın en büyük havacılık fuarlarından biri. Bu festivalde geleceğin bilimine öncülük edecek çocuklarımız var. Teknoloji çağında yaşıyoruz bütün amacımız çağın gereksinimlerine göre kendisine güvenen, düşünebilen, tasarlayan ve tasarladığını üretime dönüştürebilen çocuklar yetiştirmek. Burada bulunan çocuklarımız geleceğin bilim insanları. Bizler onlara güveniyor ve ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacaklarına inanıyoruz. Festivale katılan bütün çocuklarımızı tebrik ediyor, finalist olanlara da başarılar diliyorum” dedi.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.