Yenilikçi Yöntem Uygulamaları Yolunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Ders Tasarımları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Manisa Valiliği Kodla(Ma)nisa Projesi iş birliği ile yürütülen, TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında desteklenen “Yenilikçi Yöntem Uygulamaları Yolunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Ders Tasarımları” eğitim programı 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Manisa’da gerçekleştirilecektir.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile Robotik kodlama içerikli derslerimizi yaparak, yaşayarak, eğlenerek yeniden kurgulayacağız.

Sizleri Dijital Çağın Öğrenenleri İçin Dersleri Yeniden Tasarlamaya Davet Ediyoruz…

Öğretmenlerin Robotik ve Blok tabanlı yazılımlar konusunda internetteki bilgi yoğunluğu arasında hem kendileri hem de öğrencileri için metin, resim ve video kaynakları arasında kaybolabildiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra, öğretmenler bu teknolojilerin yenilikçi yaklaşımlarla öğrenme-öğretme süreçleri ile entegre edilmesi konusunda başvuru kaynağı bulmakta güçlük çekmektedir.

Bu projenin amacı, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Kodlama ve Robotik konusunda yenilikçi yöntemler ile teknolojiyi entegre edebildikleri öğrenme ve öğretme süreçleri tasarlamalarını sağlamaktır. Bu amaçla öğretmenlerin süreci tasarlamalarını sağlayacak etkinlikler içeren oyun tabanlı uygulamalar, hesaplamalı bilim uygulamaları, grup çalışmaları gibi yöntemlerle desteklenmiş bir mesleki gelişim programına dâhil olmaları planlanmaktadır.
Projenin hedef kitlesi, kodlama ve robotik projesi yapılan illere katkı sağlanması amacıyla Türkiye geneli olarak belirlenmiştir. Etkinliklerin uygulanabilirliği ve verimliliği göz önünde bulundurularak katılımcı sayısı 40 kişi ile sınırlandırılmıştır. Öğretmenlerin blok tabanlı kodlama ve robotik kodlama alanlarında çalışma yapmış olması başvurunun ön şartı olacaktır.

Eğitim Kapsamında

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında beş gün boyunca, sekiz oturumda aşağıdaki eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır.

Çok Değerli Öğretmenlerimiz,

 

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları 2017-2018 çağrısı kapsamında “Yenilikçi Yöntem Uygulamaları Yolunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Ders Tasarımları” adlı projemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ediyoruz. Projeye, son başvuru tarihi olan 10 Ağustos 2018 tarihine kadar toplam 518 öğretmenimiz başvuru yapmıştır. Proje kapsamında kontenjan 40 öğretmen olarak belirlendiği için başvurular titizlikle incelenerek aşağıdaki kriterlere göre seçimler yapılmıştır.

 

* Derslerinde kodlama ve robotik programlama eğitimi verenler

* Görev yaptığı ilde kodlama projesi yürütülenler

* Başvuru formunda eğitimden beklentilerini yazanlardan, beklentileri projenin amaçları ile örtüşenler

* Yaygın etkiyi artırmak amacıyla farklı illerden başvuru yapanlar

 

Projeye katılmaya hak kazanan öğretmenlerimizin başvuru formlarında belirttikleri e-posta adreslerine kabul mektupları gönderilmiştir. Kontenjan sınırı nedeniyle projeye kabul edemediğimiz öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyor, gelecek projelerde buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla.

Eğitim Yerine Ulaşım

Eğitimler, Manisa Spilos Otel’de düzenlenecektir. Spilos otel iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıdadır.


SPİLOS OTEL

İletişim Bilgileri

Adres
Keçili Köy Mah. Mimar Sinan Bulvarı No:288/A
Manisa / Türkiye

Telefon/Fax
T: 0(236) 233 25 65
F: 0(236) 233 50 30

Web / Email
www.spiloshotel.com
info@spiloshotel.com

Spilos Hotel’e Ulaşım
Manisa-İzmir Sürat Yolu 5.KM’de Mesir Petrol Tesisleri

Proje Ekibi

Eğitimler, konusunda uzman akademisyenler tarafından verilecektir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Dr.Nilüfer Atman Uslu Öğretim Üyesi
Celal Bayar Üniversitesi

www.mcbu.edu.tr

Celal Bayar Üniversitesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Dr.Filiz Mumcu Öğretim Üyesi
Celal Bayar Üniversitesi

www.mcbu.edu.tr

Celal Bayar Üniversitesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Dr.Gülenaz Selçuk Öğretim Üyesi
Celal Bayar Üniversitesi

www.mcbu.edu.tr

Celal Bayar Üniversitesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Aslı Yıldırımgil BT Öğretmeni
Kodla(Ma)nisa İl Proje Ekibi

www.kodlamanisa.gov.tr

Manisa

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Şeref Kaplan BT Öğretmeni
Kodla(Ma)nisa İl Proje Ekibi

www.kodlamanisa.gov.tr

Manisa

Sorularınız mı var ?

“TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları”  Eğitim süreçleriyle ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçin. En kısa sürede tüm sorularınız cevaplandırılacaktır.