Kodla(Ma)nisa Festivalleri

Proje Kapsamında her öğretim yılı sonunda ilçe merkezlerinde ve il merkezinde Kodla(Ma)nisa Festivali Yapılması kararı verildi. Bu karara binaen her ilçe, öncelikle tüm okulların katılımı ile kendi belirlediği tarihte ilçe festivali ve yarışması yapıldı. İlçe birincileri İldeki kodlama ve Robotik yarışmasına katılma hakkı kazandı.

Kodla(Ma)nisa İl Festivalleri

2016

1. Kodla(Ma)nisa Festivali

1 Haziran 2016 Çarşamba Günü, Manisa Büyükşehir Kültür Merkezinde 17 ilçenin katılımı ile Kodla(Ma)nisa festivali düzenlendi. Çocuklar yıl boyunca yaptıkları yazılımları, robot projelerini burada sergileme fırsatı buldu. Stantlar gün boyu ziyaretçilere açık kaldı. Çeşitli gösteriler yapılarak eğlenceli bir paylaşım günü geçirildi. 


1.Kodla(Ma)nisa Festivali
2017

2. Kodla(Ma)nisa Festivali

22 Mayıs 2017 Pazartesi Günü Şehzadeler İlçe Atölyesinde Yarışma, 23 Mayıs 2017 Salı Günü Manisa Belediyesi Fuar Alanında tüm ilçelerin katılımı ile 2.Kodla(Ma)nisa festivali düzenlendi. Festival Öncesinde Proje Yarışması Yapıldı. Yarışma, Yazılım ve Robotik olmak üzere iki kategoride düzenlenmiştir.


2.Kodla(Ma)nisa Festivali
2018

3. Kodla(Ma)nisa Festivali

16 Kasım 2018 Cuma günü Manisa Anemon Otelde tüm ilçelerin katılımı ile 3.Kodla(Ma)nisa festivali gerçekleştirildi. Yarışma; Yazılım, Robotik ve 3 Boyutlu Tasarım olmak üzere üç kategoride düzenlendi. Festivalde 17 ilçeye ait stantlar kuruldu. Katılım sağlayan öğretmen ve öğrenciler için gün boyu eğlenceli atölyeler düzenlendi.


3.Kodla(Ma)nisa Festivali

İlçe Kodlama Festivallerimiz (2018)

2018

Şehzadeler Kodlama Festivali

Şehzadeler İlçesi 3. Kodlama Festivali ve Yarışması , Şehzadeler Kaymakamı Sayın İsmail Çorumluoğlu’nun katılımlarıyla 7 Haziran 2018 perşembe günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale fuaye salonunda düzenlendi.

 

 

 


Şehzadeler Kodlama Festivali
2018

Selendi Kodlama Festivali

Gölmarmara Kodlama Festivali ve Yarışması, 7 haziran 2018 tarihinde Gölmarmara Şehit Özcan Yıldız Ortaokulu kültür salonunda yapıldı.

 

 

 

 


Gölmarmara Kodlama Festivali
2018

Salihli Kodlama Festivali

06 Haziran.2018 Çarşamba günü 50. Yıl Ortaokulu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen festivale bu yıl “İcat Çıkarıyoruz” sloganıyla çıkıldı. Bu kapsamda “3D Maskot”, “Yazılım” ve “Robotik” olmak üzere farklı 3 kategoride öğrenciler projelerini sergilediler.

 

 


Yunusemre Kodlama Festivali
2018

Köprübaşı İlçe Kodlama Festivali

Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında bu yıl da Köprübaşı Kodlama Festivali ve Yarışması , 31 Mayıs 2018 taraihinde Köprübaşı Kodlama Atölyesinde düzenlendi.

 

 

 


Köprübaşı Kodlama Festivali
2018

Soma İlçe Kodlama Festivali

Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında Soma Kodlama Festivali ve Yarışması 29 Mayıs 2018 tarihinde Soma Maden İş Halk Eğitim Merkezinde düzenlendi.

 

 

 


Soma Kodlama Festivali
2018

Gördes İlçe Kodlama Festivali

Gördes ilçe festivali, 15 Mayıs 2018 Salı günü, Gördes Kodlama Atölyesinde düzenlendi.

 

 


Gördes Kodlama Festivali
2018

Yunusemre İlçe Kodlama Festivali

Yunusemre İlçesi 3. Kodlama Festivali, Yunusemre Kaymakamı Sayın Ahmet Erdoğdu’nun katılımlarıyla 15 Mayıs 2018 salı günü Manisa Fen Lisesi spor salonunda düzenlendi.

 


Yunusemre Kodlama Festivali