Vali Deniz, Sancaklı Bozköy 75.Yıl Ortaokulu Kodlama Atölyesi’nin Açılışını Yaptı

Manisa Valisi Ahmet Deniz, incelemelerde bulunmak üzere Sancaklı Bozköy mahallesine ziyarette bulundu.

Manisa Sancaklı Bozköy Mahallesine giden Vali Deniz’i,  Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Okul Müdürü Mutlu Güneş karşıladı.

Anasınıfı öğrencileri tarafından çiçekle karşılanan Vali Deniz,  Anaokulunda incelemelerde bulundu, ders gören anasınıfı öğrencileri ile sohbet etti, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Vali Deniz Minik Yazarı Tebrik Etti
Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlköğretim okulu ve ortaokulu dersliklerini de gezerek, öğrenciler ile sohbet eden Vali Deniz, öğrencilere kitap okumanın önemini hatırlattı ve çok kitap okumalarını istedi. Her sınıfa yaş gruplarına göre kitap hediye eden Vali Deniz’e, 8.Sınıf öğrencileri de kendi yapmış oldukları yapboz tabloyu hediye ettiler.
Ziyarette 8. Sınıf öğrencisi Sude Büyük’de kendi yazmış olduğu kitabını Vali Deniz’e hediye etti.
Yazmış olduğu kitap nedeniyle, Sude Büyük’ü tebrik eden Vali Deniz, çok okumasını ve kendini geliştirerek çalışmalarına devam etmesini istedi.
Vali Deniz Kodlama Atölyesini Açtı
İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile kurulan, 8 bilgisayar ve 2 robotik kodlama ünitesi mevcut atölyede de incelemede bulunan Vali Deniz, 75. Yıl İlkokulunda eğitime hizmet verecek olan kodlama atölyesinin kurdelesini kesip açılışını yaptı.
Geleceğin Kodlama ile değer kazanacağını ifade eden Vali Deniz nitelikli eğitimin gereği olan her türlü çalışmaya önem verdiklerini vurguladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.