Soma Kodlama Festivali ve Yarışması Büyük İlgi Gördü

Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında Soma Kodlama Festivali ve Yarışması Maden İş Halk Eğitim Merkezinde düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ, Şube Müdürü Seydi SABAN, Maden İş Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail ERDİNÇ ve pek çok okuldan katılan okul yöneticilerinin katılımı ile başlayan festivalde Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ’nin açılış konuşmasının ardından projeler gezildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü konuşmasında ” küçük yaşta kodlamanın önemine vurgu yaparak,geleceği; teknolojik gelişmeler ve sanal zekadaki gelişmelerin belirleyeceğini bu nedenle yazılımın önemimin büyük olduğunu belirtti.

İlçemizin ortaokullarında ve Soma Kodlama Atölyesinde kodlama eğitimi alan öğrenciler Yazılım, Robotik ve 3 Boyutlu Tasarım ürünlerini sergilediler. Birbirinden güzel toplam 40 ürünün sergilendiği festivale yoğun ilgi gösterildi. Velilerin yanı sıra bütün ortaokullardan ziyarete gelen öğrenciler arkadaşlarının yaptıkları ürünleri inceledi ve yaptıkları oyunları oynayarak güzel vakit geçirdiler.

 

Kodlama festivali ve yarışmasına Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu Elektronik ve Otomasyon Bölümünden Öğretim Görevlisi Mustafa ORHAN ile Soma Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölüm Şefi Yasin KIRICI jüri olarak katıldı ve projeleri değerlendirdi. Yapılan değerlendirmeye göre yazılım kategorisinde Altıntaş Ortaokulu’ndan Umut ERSOY, robotik kategorisinde Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu’ndan Mehmet Fatih BAYRAM ve Abdullah ŞAFFAK, 3 boyutlu tasarım kategorisinde ise Ayşe Temizel Ortaokulu’ndan Umut TAŞKAN birinci oldular ve ilçemizi ekim ayında Manisa’da  düzenlenecek olan Ulusal Kodlamanisa Festivali ve Yarışması’nda temsil edecekler.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.