viagra kredi kartı limit sorgula

Manisa Planetaryum ve Bilim Evi Açılışında, KodlaManisa Tanıtımı da Yapıldı.

Manisa eski Valisi Halil İbrahim Daşöz döneminde başlatılan 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında 2012 yılında Manisa Fen Lisesi bahçesinde temeli atılan, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in özel çaba ve girişimiyle tamamlanan Manisa Planetaryum ve Bilim Evi törenle hizmete açıldı.

Öğrencilerin branş öğretmenleri eşliğinde 35 kişilik gruplar halinde randevu alarak faydalanacağı, Manisa Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından tamamlanan ve bir milyon 763 bin 346 TL’ye mal olan Manisa Planetaryum ve Bilim Evinde bilimsel bir çok ürün sergileniyor.

İki katlı binanın ilk katında Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, Fen Bilimleri Odası, Müzik Kayıt Odası, Bilim İnsanları Sergisi ve Kodla(Ma)nisa Projesi tanıtım stantları üst katta ise 47 adet bilimsel ürün öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necmettin Okumuş, Planetaryum ve Bilim Evi’nin kuruluş amacı hakkında bilgi veren konuşmasında, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin yenilikçi, araştırmacı ve özgüven sahibi olarak yetiştiği bir bilgi toplumunun oluşmasına destek olmak için, öğrencilerimize yönelik eğlenceli ve etkileşimli ortamlar sunarak, onları bilim ve teknolojiyle buluşturmak, bilimsel merak ve öğrenme isteği uyandırmak, yeni fikirler üretilmesine imkân sağlamak amacıyla kurulan bu merkezimiz bilimi seven bireylerin topluma kazandırılmasında önemli bir rol üstlenecektir” dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa eski Valisi Halil İbrahim Daşöz, beraberindeki protokol üyeleri ve ziyaretçiler ile birlikte Kodla(Ma)nisa tanıtım ve Proje stantlarını gezdiler. KodlaManisa tanıtım stantlarında proje faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Saruhanlı Kodlama Atölyemizde tasarlanan Eğitim Robotumuz RoboKod ziyaretçilere kendini tanıttı ve istiklal marşını okudu.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.