viagra kredi kartı limit sorgula

Köprübaşı İlçemizden, Lego Mindstorms ile Karagöz ve Hacivat Gölge Oyunu.

KodlaManisa ilçe ekiplerimizden renkli etkinlikler görmeye devam ediyoruz, Köprübaşı Kodlama ilçemizde Lego Minstorm parçaları ile eğlenceli bir Karagöz ve Hacivat Oyunu gösterisi hazırlandı.

Köprübaşı Kodlama Atölyesinde BTY Öğretmeni Pelin Öztürk Midillili ve öğrencileri, Robotik materyaller ile robot tasarımı dışında farklı etkinlikler de yapılabileceğinin en güzel örneği olarak Lego Minstorm parçaları kullanarak Karagöz ve Hacivat Oyunu tasarladılar. Karagöz ve Hacivat’ın hareketlerini ise önce kurgulayıp sonra kodlarını yazdılar.

Karagöz ve Hacivat, taklide ve karşılıklı konuşmaya dayanan, iki boyutlu tasvirlerle bir perdede oynatılan gölge oyunudur. Karagöz oynatıcısına kurgusal, hayalbaz denir. Yardımcılarına ise çırak, yardak, dayrezen, sandıkkar denir.

Bu etkinlikle öğrenciler, günümüzde artık pek de göremediğimiz ve unutulmaya yüz tutmuş bir gölge oyunu olan Hacivat ve Karagöz’ü canlı olarak tasvir etme şansı yakalamış oldular. Hem de böylesi güzel, kültürel bir etkinlikle oldukça eğlendiler.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.