Kodla(Ma)nisa’nın Mucit Çocukları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Projelerini Sundular

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan programı kapsamında Manisa’ya teşrif etti.
Sayın Cumhurbaşkanımızın Manisa’yı ziyaretlerinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızı Manisa’ya gelişlerinde İl Protokolü ile diğer yetkililer karşıladı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Valiliğimizi ziyaret etti

Manisa programı kapsamında Cumhuriyet Meydanında Manisalılar ile  buluşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Valiliğimizi ziyaret etti. Sayın Cumhurbaşkanımızı Valilik önünde Yunusemre Belediyesi Mehmet Suphi Egemen İlkokulu Mehter Takımı karşıladı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Kodla(Ma)nisa Projesini Çok Beğendi

Sayın Cumhurbaşkanımız, Manisa Valiliğince, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde 2015 yılında başlatılan ve Bilişim Teknolojileri Eğitiminde Değişim projesi olan Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında,  öğrencilerimizin Kodla(Ma)nisa Atölyelerinde yaptıkları Robotik ve mobil uygulama projelerini inceledi.
Manisa Valiliğince 17 ilçemize yerel imkanlar ile kurulan 31 Kodla(Ma)nisa Atölyesinde (17 ilçe, 14 okul atölyesinde) bilgilerini beceriyle birleştirerek ürüne dönüştürmenin mutluluğunu yaşayan öğrencilerimiz projelerini Sayın Cumhurbaşkanımıza heyecanla aktardı.
Valilikte sergilenen eserler hakkında öğretmenleri eşliğinde öğrencilerden bilgi alan Sayın Cumhurbaşkanımız projeyi çok beğendiğini ifade ederek öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.
Sayın Cumhurbaşkanımıza eserlerini heyecanla anlatan öğrenciler de bu projenin hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti belirterek proje ile kendilerini geliştirme fırsatı bulduklarını söylediler.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, programının ardından vatandaşlarımızın sevgi gösterileriyle Manisa’dan ayrıldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.