viagra kredi kartı limit sorgula

“Programlamayı Öğrenelim, Öğretelim!” Sloganıyla İnternet Hatfasını Kutluyoruz.

Türkiye’de İnternet, 12 Nisan’da 24. yılını doldurmuş olacak. “Internethaftasi.org.tr” adresinden Türkiye İnternet Kamuoyunu, 9-22 Nisan’da gerçekleşecek 20. İnternet Haftasını bir şenlik havasında tüm ülkede internetin 24 yaşını kutlamaya davet ediliyor.

İlgili çağrı adresine buradan ulaşabilirsiniz: http://internethaftasi.org.tr/aktif-katilim-cagrisi/

Kodla(Ma)nisa Olarak bu davete sessiz kalmayarak, Biz de 09-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle “Programlamayı Öğrenelim, Öğretelim!” Temasıyla kutlayacağız.

Dünya, İnternetin başını çektiği değişimin ortaya çıkardığı yeni toplum biçimine, Bilgi Toplumuna doğru geçişin sancılarını yaşıyor. Bilgi toplumu, bilginin bir üretim faktörü olduğu, bilim, teknoloji, ar-ge ve inovasyonun temel zenginlik ve istihdam kaynağı olduğu, bağımsız ve yaratıcı bireyin öne çıktığı bir toplum yapısını işaret ediyor. İnternet Bilgi Toplumunun aracı, tetikleyicisi, taşıyıcısıdır. Bu nedenle tüm dünyada ülkeler bütün vatandaşlarını geniş bir yelpazede internet okuryazarı yapmaya çalışmakta ve internetden yararlanmasının yollarını aramaktadır. Herkesin internete ucuz ve kolayca erişimini sağlamaya, tüm şirketlerin iş süreçlerini internete uyumlu yapmaya, kamu yönetimini internete taşımaya ciddi şekilde koyulmuşlardır.

İnternet, bireyi öne çıkarmanın yanında, geniş kitlelerin iş birliğine, beraber üretimine, deneyim ve bilgi birikimini, kişisel bilgi ve meraklarını paylaşmayı mümkün kılmıştır. İnternet hiç kimsenin tahmin edemediği biçimde gelişmekte, sıradan yurttaşa bunları fazla teknik beceri gerektirmeden, kolay, ucuz ve hızlı yapma ortamı sağlamıştır. 3G-4.5G gibi mobil teknolojiler ve gelişen bilişim teknolojileri ise bunu insana her an sürekli olarak sunmaktalar. Dünya yurttaşları da buna olumlu cevap vermişlerdir. Web 2.0 servisleri, özellikle Sosyal Ağlar, wikipedia, Linux ve Açık kaynak dünyası, açık ders malzemeleri, açık erişim, açık donanım, açık kitap, açık patent, açık bilim, açık ilaç geliştirme projeleri bunun örnekleri arasındadır.

Biz de Kodla(Ma)nisa olarak, Baş döndürücü hızla gelişen bilgi çağının en güçlü aracı olan interneti, yarınları emanet edeceğimiz çocuklarımıza en etkili bir şekilde kullanmayı, ülkemizi çağdaş toplumlar içerisinde en ön sıralara taşımayı amaç bilerek ve geleceğimizi güvenle inşaa etmek adına Kodlamanın önemine vurgu yaparak “Programlamayı Öğrenelim, Öğretelim!” sloganıyla İnternet hatfasını kutlayacağız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.