viagra kredi kartı limit sorgula

Eğitim Robotu ile Afrin’deki Mehmetçiklere Moral Desteği

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberle Kodla(Ma)nisa Projesinin 3. yılında, Saruhanlı Kodlama Atölyesi’nde Eğitim Robotu olarak tasarlanan RoboKodu, Bilgisayar Teknolojisi ve Yazılım Öğretmeni Erkan Salı atölye öğrencileriyle birlikte çeşitli sensörler, mekanik, elektrik-elektronik parçalar ile 3D (3B- üç boyutlu) yazıcıdan çıkartılan parçalarla beraber, çeşitli yerlerden temin edilen sarf ve geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak 6 ay gibi bir sürede el, kol, boyun ve ağız hareketine sahip bir şekilde tasarladığını yayınlamıştık.

RoboKod adını verdiğimiz eğitim robotumuzun Konuşma özelliği de basın mensupları önünde test edildi. RoboKod Suriye’nin Afrin şehrindeki terör örgütü üyelerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçikler’e şöyle mesaj yolladı.

“Afrin’de mücadele eden tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına kolaylıklar diliyorum, sonraki operasyonlarında başarılar temenni ediyorum.”
eni kullanarak hazırladı.

Manisa Valiliğince oluşturulan “KodlaManisa” atölyesine devam eden öğrenciler, uzman öğretmenlerden robotik eğitim alıyor.
İlkokul ve ortaokul öğrencileri 6 ay yürüttükleri çalışmayla hurdaya ayrılan bilgisayar,
lego ve kullanılmayan teknolojik malzemelerden 170 santimetre boyunda bir robot yaptı.
Kodlamayla çalışan ve “RoboKod” adı verilen robot, el, kol, çene ve boyun hareketleri yapabiliyor.
Öğrenciler, robotun gözlerini pinpon topu, ana gövdeyi de vitrin mank

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.