1. Ulusal Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışması Duyurusu

Manisa Valiliği tarafından 11 Kasım 2015 tarihinden itibaren ilimiz genelinde yürütülen Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında “İcat Çıkarıyorum” teması ile gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışması 20-21 Haziran 2018 tarihlerinde Manisa fuar alanında düzenlenecektir.

2016 ve 2017 yıllarında yerel olarak düzenlenen Kodla(Ma)nisa Projesi Festivali ve Yarışmasının üçüncüsü, 20-21 Haziran 2018 tarihlerinde ülke çapında Resmi/Özel ortaokul düzeyinde bilgisayar bilimi ile ilgilenen tüm öğrenci, öğretmen, kurum ve kuruluşları bir araya getirmek amacıyla ilk kez ulusal çapta gerçekleştirilecektir.

Bilgisayar bilimine ilgi duyan öğrencilerimizin, yaşamın her alanında yer bulan ve sürekli gelişen teknolojilere karşı farkındalıklarının oluşmasını sağlamak, öğrencilerimizi bilimsel ve teknolojik çalışmalara özendirmek, yöneltmek, bilgi işlemsel düşünme, inovatif düşünme ve girişimcilik becerilerini geliştirmek, akranlarının çalışmalarını gözlemleme şansı vermek, takım halinde çalışma yeteneklerini arttırmak ve bilimi sevdirmek amacıyla düzenlenmektedir. Aynı zamanda Türkiye genelinde il ve ilçelerin koordine ettiği “Kodlama Projeleri” kapsamında yıl boyunca yapılan çalışmaların sergilenmesi hedeflenmektedir.

Türkiye’de ilk defa Manisa Valiliğince “Gelecek Kodla Gelecek” sloganıyla başlatılan Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında “İcat Çıkarıyorum” temasıyla gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışmasında, siz değerli bilim ve teknoloji severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

YARIŞMA KATEGORİLERİ


 

YARIŞMA ÖDÜLLERİ


 


YARIŞMA AFİŞ ve ŞARTNAMESİ

Yarışma Afişi için tıklayın               Yarışma Şartnamesi için Tıklayın

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir